РІК
МИСТЕЦТВА В КАРАВАНІ
Мистецтво серед нас!
ТРЦ «Караван Outlet» запрошує мистецтво до себе – у міський соціальний простір, де є місце не тільки для шопінгу та розваг, але й існує запит на пізнання нового, залучення до творчого та культурного життя країни.
Ми провели національний конкурс на мистецькі проєкти та отримали 97 заявок з усієї України!
Наша експертна рада визначила 10 проектів-фіналістів, що увійшли до шортліста. Саме з цих робіт буде обрано 3 переможці, роботи яких буде встановлено в ТРЦ «Караван Outlet»
Голосуйте за проект, що сподобався найбільше, та оберіть переможця Призу громадськості, що отримає коштовний подарунок від
ТРЦ "Караван".

Давайте робити мистецтво доступним кожному разом!


ГРОМАДСЬКОСТІ
ПРИЗ
Марія Куліковська
«Красива» / «Beautiful»


Скульптура буде створена зі смоли або балістичного мила з додаванням колорантов різного кольору. Композиція виражатиме метафоричність уразливості людського тіла, душі, життя (незалежно від «кольору» шкіри і «національності» цього самого тіла) перед всеохоплюючою екологічною катастрофою, що насувається через нескінченне, бездумне і безвідповідальне споживання людьми продуктів «краси», елементів «одноденної» моди тощо. Як наслідок ми стаємо вразливими перед війнами за розподіл ресурсів і влади над безвідповідальним суспільством споживання (нами) заради наживи і контролю з боку влади.

Буряник Василина
«Карусель»


Художниця апелює до смислових та сутнісних складових такого явища як карусель. Прослідковуючи історію трансформації цього виду розваги, Василина ставить запитання: «Якою б могла бути Карусель сьогодення?». Войовнича, як в XVI столітті, чи безтурботно-бутафорна, як після XVIII, або ж докорінно нова — прагматично- чи цинічно-споживацька. Ошкурені істоти, призначені виключно для розваг та побутових цілей, художниця збиратиме зі скляних «кісток» та тонкої, вразливої немов епідерміс оболонки.

Об'єкти, від яких неначе забрали все, продовжують виглядати як щось казкове та недосяжне. Розмітки, лінії та цифри якими розкреслена плоть, чи то натякають на просту інструкцію для споживання, чи то на омріяні параметри тіла. Кожну з тварин даної каруселі вкриває «Золоте руно» — скарб сучасності, тільки придивившись детальніше, розумієш, що ця гламурна та видовищна інкрустація зроблена зі звичайнісінького сміття.Мусатов Юрій
«STREAM»


Скульптура «Stream» — невпинний потік інформації, який збиває з ніг. Життя постійно в прямому ефірі, ніби вже немає оффлайнового режиму, ніби вже не залишилося нічого інтимного для себе.

У представленій роботі всі ці інформаційні потоки зібрані в один, зупинені, схоплені, готові до перероблення і оцінювання. Бо часом все, що треба, аби витримати вагу образів та смислів, це зупинитись і заспокоїтись, а все хай тече собі, тече.Примаченко Євгеній
«Кит»


Це серія масштабованих символів «Х» та «0», які характеризують прості, протилежні один одному елементи: як плюс та мінус, чоловіче та жіноче, початок та кінець, з яких у свою чергу складаються більш складні структури, набуваються нові сенси. Композиція цих символів формує абстрактний образ зітлілих рештків велетенської істоти, кита, що колись велично подорожував океанами.

За останні століття людиною було знищено майже всю популяцію цих створінь, а екологічний стан планети, що, на жаль, дедалі погіршується, продовжує знищувати цілі види і сьогодні.

Скульптура — це похмурий та доволі трагічний монумент, живим створінням, що вже зникли, залишивши по собі лише вражаючий кістяк, істотам котрих людська діяльність добиває сьогодні, та заклик задуматись про пошуки інших шляхів існування. Оскільки коли будуть вичерпані всі цінні ресурси від людського виду і залишиться лише сухий кістяк та перетворена на смітник спустошена планета.Анна Надуда
«Нова Біоніка»

Скульптура із циклу Нова Біоніка, виконана з металу та бетону в авторській техніці, представляє собою біонічну форму — рослину, що проростає та живе в потоці урбаністичного часу та простору. Вона є символом відновлення зв'язку з природою, який людство невблаганно втрачає.

Своєю роботою авторка хоче донести, що кожна людина, як і рослина, має свій унікальний та неповторний шлях розвитку, але при цьому ми всі є частиною однієї гармонійної екосистеми.Астіан Рей
«Кристалічний Всесвіт»


Головна властивість кристалу — здатність до чіткої самоорганізації. Цей процес можливий, перш за все, завдяки гармонійній взаємодії атомів, що створюють геометричні форми. Всесвіт, що колись виник, продовжує розвиватися також за законами гармонії, поєднуючи дивним чином різні мінерали, тим самим створюючи різноманітність форм життя.

Скульптура автора зображує Всесвіт у вигляді кристалу, в центрі якого розташована наша планета. Золотий колір, що несе сакральний підтекст свідчить про вищу цінність цього космічного тіла для людства й зображує Землю символічним серцем кристалу. Робота закликає замислитись над тим, чи спроможне людство віднайти свій шлях до гармонійного співіснування з природою, космосом та нашою «домівкою».Логов Антон
«Ніжність»


Робота представляє собою взаємодію душевних та м'яких відносин між чоловіком і жінкою, матір'ю і дитиною, між людиною і рослиною.

Автор піднімає тему любові та гармонії з навколишнім світом, про реальні та водночас ніжні відчуття захоплення і кохання. Робота буде виконана у форматі великої металевої конструкції, яка буде привертати увагу грубими формами для роздумів про ніжність.

Попович Тарас
«Don`t cross lynx line»


Скульптура висуває на публічний розгляд важливе екологічне питання. Головна концепція червоної лінії у просторі — це символ критично зникаючого виду (рисі) і застереження для нас не перетинати її.

Також для максимального залучення перехожих до експозиції на подіумі буде розташований QR код, за яким програма виводить на екран кількість представників виду, які залишились в Україні. Прогорама автоматично підтягує число зазначене в Червоній книзі.Григорян Сергій
«E-cult як релігія майбутнього»


Проєкт досліджує стратегії толерантної переробки і повторного використання відпрацьованих виробів декоративно-ужиткового етнічного мистецтва. Головне завдання роботи — це спроба сформувати мислення та усвідомлення того факту що: переробка відпрацьованих ресурсів — не тренд, а необхідність.

Сучасний арт-об'єкт, розташований у громадському просторі, демонструє нове життя і переосмислення етнічного спадку, створюючи ментальні мости між традиціями і неосяжними для багатьох технологіями.
Мисько Людмила
«Веселкові сходи до неба»


Абстрактна скульптура, форма якої нагадує символічні сходи, що з'єднують небо і землю, як ми це спостерігаємо при появі веселки після дощу, як символ очищення і гармонії. Авторка використовує лише одну просту геометричну форму — квадрат. Структура створює подвійну спіраль, яку можна інтерпретувати як спосіб розгортання життєвої сили, символ життя. Подібно до кола, спіраль пов'язана із зображенням нескінченності і втілює ідею розвитку, безперервності та космічних ритмів.11 вересня
24 вересня
30 вересня
10 жовтня
дедлайн прийому заявок
оголошення шорт лісту
оголошення трьох переможців
оголошення переможця призу глядацьких симпатій
лютий 2022
грудень 2021
листопад 2021
відкриття третього арт об'єкту
відкриття другого арт об'єкту
відкриття першого арт об'єкту
ПЕРЕМОЖЦЯМ
відібрані проєкти будуть реалізовані у просторі ТРЦ «Караван Outlet» протягом 2021 та 2022 року.
відвідувачів побачать ваше мистецтво!
отримають переможці на реалізацію власної іде та гонорар у розмірі 25 000 грн.
3
10 млн
150 000
грн
до
Експертна
рада
Український арт-критик, куратор сучасного мистецтва, публіцист. Автор та ведучий подкасту «Культура всього», запрошений куратор Дослідницької платформи PinchukArtCentre. Один з десяти провідних арт-критиків України за версією журналу Art Ukraine.
Художниця, працює з живописом, інсталяцією, перформансом та відео. Співзасновниця та учасниця групи «Р.Е.П.». Номінантка премії Казимира Малевича у 2012 та 2016 роках, а також премій PinchukArtCentre Prize у 2009, 2011 та 2013 роках і Future generation art prize у складі групи «Р.Е.П.» у 2012 році.
Фото: Voloshyn Gallery
Спеціаліст з економіки мистецтва, управління приватними колекціями та технологій в сфері мистецтва. Засновник бізнес-акселератору для ArtTech-стартапів Fuelarts (США), експерт Deloitte Art & Finance (CIS), гостьовий викладач Sotheby's Institute of Art (США).
Фото: Олена Дьоміна
Костянтин Дорошенко
Леся Хоменко
Денис Белькевич
Юлія Волошина
Колекціонерка, галеристка, співзасновниця Voloshyn Gallery. У 2015 році Юлія увійшла до списку Forbes 30 Under 30. У 2016 році подружжя Волошиних заснували Voloshyn Gallery, яка регулярно представляє свою виставкову програму на міжнародних художніх ярмарках по всьому світу.
Ірина Поварчук
Генеральна директорка DCH Infrastructure & Real Estate, керуючої компанії мережі ТРЦ «Караван». Прагне розвивати торговельно-розважальні центри як суспільний простір, де відвідувачі не тільки могли б робити покупки та розважатися, але й брали участь у соціально-культурному житті міста та країни.
Учасники подавали проекти, розроблені спеціально для однієї з трьох локацій у ТРЦ «Караван».
ЛОКАЦІЇ:
ОБЕРІТЬ ПЕРЕМОЖЦЯ ПРИЗУ ГРОМАДСЬКОСТІ
Давайте робити мистецтво доступним кожному разом!
Рік мистецтва в Каравані
вул. Лугова, 12, Київ, Україна
openart.karavan@gmail.com